Luottamushenkilöt
2021-2025

Kaupunginvaltuuston 2. varapuheenjohtaja

  • Jussi Patinen (2021-2023)

Valtuuston vaalitautakunta

  • Kaj Sundqvist
  • Heli Saukkola (varajäsen)

Kaupunginhallituksen konserni- ja omaisuusjaosto

  • Kaj Sundqvist, puheenjohtaja
  • Emilia Hellgren
  • Juhana Salmenpohja (varajäsen)

Kaupunginhallituksen henkilöstöjaosto

  • Heli Saukkola (Maija Aaltola)
  • Roger Weintraub (Mikko Piirtola)

Sosiaali- ja terveyslautakunta

  • Anna Värtö (Sari Lahdelma)
  • Tom Hillner (Tarmo Flink)
  • Jyri Mela (Jorma Kaira)

Yksilöjaosto

  • Jyri Mela, puheenjohtaja (Tarmo Flink)

Lasten, nuorten ja perheiden lautakunta

  • Tuija Piekka (Teija Mäenpää)
  • Elli Syvähuoko (Suvi Eriksson)
  • Akseli Lehtonen (Harto Hellgren)

Suomenkielinen jaosto

  • Tuija Piekka, puheenjohtaja (Teija Mäenpää)

Ruotsinkielinen jaosto

  • Roger Weintraub (Emilia Hellgren)

Kaupunkisuunnittelulautakunta

  • Päivi Kuitunen, puheenjohtaja (Kristina Niemelä)
  • Erkki Huikari (Ari Pihlström)
  • Jari Malkamäki (Klaus Turhanen)

Lupajaosto

  • Kari Kyttälä, varapuheenjohtaja (Harry Heinonen)

Ympäristoterveyslautakunta

  • Otto Wejberg, puheenjohtaja (Pirkko Heinänen)

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta

  • Jukka Turunen, puheenjohtaja (Jani Rytkönen)

Tekninen lautakunta

  • Mikko Koivisto, puheenjohtaja (Emilia Hellgren)
  • Karoliina Joensuu (Katja Nerkiz)

Tarkastuslautakunta

  • Paul Packalén (Ari Pihlström)
  • (Sari Lahdelma)

Keskusvaalilautakunta

  • Raimo Karjalainen, puheenjohtaja
  • (Heimo Yrjönsalo)

Hiiden Opiston johtokunta

  • Suvi Eriksson, puheenjohtaja (Pauliina Vastamäki)

Uudenmaan liiton edustajainkokous 2021

  • Kaj Sundqvist

Kårkulla Samkommun yhtymävaltuusto 2021-2022

  • Roger Weintraub (Emilia Hellgren)

Käräjäoikeuden lautamiehet 2021-2025

  • Janne Louhi
  • Jyri Mela
  • Pirkko Heinänen

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet 2021-2025

  • Minna Demeter
  • Jouni Leijola

Uudenmaan jätelautakunta

  • Juhana Salmenpohja (Irinä Keinänen)

Kuntapäivät 2021

  • Kaj Sundqvista

Lohjan Vuokra-asunnot Oy

  • Seppo Hänninen (Heimo Yrjönsalo)
  • Timo Mustonen (Henri Aalto)

Lohjan Liikuntakeskus Oy

  • Kaisa Halme, puheenjohtaja (Sari Lahdelma)
  • Harry Heinonen (Tom Hillner)

Novago Yrityskehitys Oy

  • Kaj Sundqvist (Jukka Turunen)

Lohjan energiahuolto Oy Loher

  • Juhana Salmenpohja (Antti Norrback)

Luksia; Länsi-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä

  • Pekka Luoma, puheenjohtaja (Susanna Synnerberg)

Uudenmaan Virkistysalueyhdistys Ry

  • Pauliina Vastamäkin (Jorma Kuosmanen)

Uudenmaan Maakuntahallitus

  • Mikko Piirtola